اخبار ویژه

شهدای شاخص

12
اردیبهشت
شهید شاخص بسیج کارگران و کارخانجات کشور شهید نوروز‌علی یزدان خواه شهید شاخص بسیج کارگران و کارخانجات کشور در سال 1401 شهید نوروزعلی یزدان خواه کناری (۱۳۰۹ فریدونکنار _ ۱۳۶۵ ام الرصاص) متولد شهرستان شهیدپرور فریدونکنار در استان مازندران است.
27
فروردین
سردار سرتیپ پاسدار سیدمحمد حسین‌زاده حجازی که بیشتر به نام سردار حجازی شناخته می‌شود در سال ۱۳۳۵ در اصفهان چشم به جهان گشود. او دوران ابتدایی و دبیرستان خود را در زادگاهش گذراند و پس از اخذ دیپلم با وقوع انقلاب اسلامی و تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عضویت این نهاد انقلابی درآمد.
11
دی
وصیت نامه شهید: هوشيارانه دشمنان اسلام را شناسايي كرده و كوچكترين حركات مرموز آنها را زير نظر گرفته و يك لحظه اجازه فعاليت را به آنها ندهيد با اين عمل پسنديده‌تان هم خود و هم ديگران را ساخته و هم پشت رزمندگان را نگهداشته‌ايد و هم شهدا را و خانواده‌هاي شهدا را دلشاد كنيد.
09
اردیبهشت
سردار شهید حاج محمد کلاته از شهدای شاخص شهرستان [فرازی از زندگی نامه سردار شهید حاج محمد کلاته] بجنورد و استان خراسان شمالی می باشند ایشان در تاریخ هفتم خرداد ماه 1326 در یکی از روستاهای شمالی بجنورد بنام کلاته باقرخان در خانواده ای مذهبی و متدین دیده به جهان گشود. در سن هفت سالگی مادر مهربانش را
11
اردیبهشت
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگران وکارخانجات کشور، در راستای بزرگداشت مقام شامخ شهدای جبهه های نبرد حق علیه باطل بالأخص شهدای 8 ساله دفاع مقدس و شهدای جبهه مقاومت و همچنین معرفی الگوهای برتر ایثار، جهاد و شهادت برای جامعه بالاخص جامعه کارگران و کارخانجات ، شهید والامقام ناصر بختیاریاز
16
فروردین
سردار جانباز، میرزامحمد سلگی، راوی کتاب آب هرگز نمی‌میرد صبح روز پانزدهم فروردین 99 در سن ۶۵ سالگی به فیض عظمای شهادت نائل شد. سردار سلگی از فرماندهان ۸ سال دفاع مقدس و فرمانده گردان حضرت ابوالفضل (ع) و رئیس ستاد لشگر سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان بود. سردار سلگی از ۲۲ سالگی در جبهه‌های غرب و جنو
14
فروردین
شهید حاج ستار ابراهیمی سردار دلاور سپاه اسلام، شهيد حاج ستار ابراهيمي، در سال ۱۳۳۵ در يکي از روستاهاي توابع شهرستان رزن چشم به عالم خاکي گشود. چشمي که هرگز مرعوب آلات دل رباي دنيا نگرديد و تا آستانه مرگ سرخ او، از جريان رشک بر مظلوميت مولي حسين بن علي (ع) تهي نگشت.
04
اردیبهشت

 شهید اوستا عبدالحسین برونسی متولد 1321 روستای «کدکن» از توابع تربت حیدریه در استان خراسان رضوی و شهید شده در 25 اسفند 1363 در شرق دجله و در عملیات بدر که پیکرش طبق وصیتش مفقود می‌شود. اما انگار خدا بار دیگر می‌خواهد که عبدالحسین برونسی نوید وحدت بشود.